do kasy suma: 0,00 zł

Środki do walki z bakteriami i wirusami

Środki do walki z bakteriami i wirusami

Wirusy to dość podstępne bestie - infekują każdą istotę, jednak nie są w stanie rozmnożyć w innym miejscu niż organizm. Co to oznacza? Na różnych przedmiotach mają możliwość przeżycia tylko przez pewien okres czasu. Blaty, poręcze, klamki - tam wirus może być aktywny przez kilka godzin. Najczęściej przenosimy go do naszego organizmu poprzez dłonie. W dzisiejszych czasach, w dobie koronawirusa, niezwykle ważna jest prawidłowa dezynfekcja i higiena rąk.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim warto stosować żel do dezynfekcji rąk, zarówno w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do wody, jak i wtedy, kiedy umyjemy dłonie wodą z mydłem. Wówczas istnieje duża szansa, że unikniemy przenoszenia różnego rodzaju wirusów i bakterii na przedmioty, których codziennie używamy - telefonów, włączników świateł, blatów czy poręczy. Pamiętaj, żeby zawsze posiadać przy sobie środek antybakteryjny do dezynfekcji rąk. Niezwykle ważne jest również unikanie kontaktu dłoni z twarzą, a dokładniej z oczami, ustami czy nosem.

Zdajemy sobie sprawę, że nie sposób ograniczyć wychodzenie z domu, lecz w obecnych czasach należy ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzi. Dodatkowo starajmy nie dzielić się jedzeniem, a pożywienia dotykać tylko i wyłącznie po odkażeniu dłoni. Nie witajmy się także przez podanie ręki czy pocałunki.

Zabezpieczenie przed wirusami - skuteczne środki

Na rynku znajdziesz wiele środków antybakteryjnych, które skutecznie pomogą Ci zabezpieczyć się przed wirusami czy bakteriami. Niezwykle ważne jest, aby stosować tylko profesjonalne i skuteczne preparaty do mycia i dezynfekcji dłoni.

Podczas mycia powinniśmy korzystać zarówno z antybakteryjnych mydeł, jak i tych zwykłych. Obie opcje będą w stanie usunąć nagromadzone na dłoniach zabrudzenia, jednak antybakteryjne rozwiązanie pozwoli pozbyć się wirusów i bakterii. W czasie podróży warto mieć przy sobie chusteczki nasączone alkoholem. Środki dezynfekujące mają jeden cel - zniszczenie wszelkich bakterii, które nagromadziły się na naszych dłoniach. Trzeba dodać, że najskuteczniejszym wyborem będą te, które zawierają w sobie alkohol.

Środki dezynfekujące na Planecie Kosmetyków

Na Planecie Kosmetyków masz możliwość wyposażenia się w różnego rodzaju materiały ochronne, które pojawiły się, aby zadbać o bezpieczeństwo. Znajdziesz tam płyny do dezynfekcji rąk w różnych wariantach pojemnościowych - 200ml, 500ml, 1l oraz 5l. Oprócz tego możesz wyposażyć się w żel do dezynfekcji rąk Hand Clean producenta Over Clean. Produkt pozwoli na utrzymanie higieny dłoni, bez użycia wody. Delikatnie oczyści skórę, odświeży, a przy tym zapobiegnie rozprzestrzenieniu się baketrii i wirusów.

Należy pamiętać również o dezynfekcji powierzchni, które codziennie wchodzą w interakcję ze skórą naszych dłoni. W tym przypadku również świetnie sprawdzą się środki do dezynfekcji z alkoholem. W naszym sklepie możesz wyposażyć się w środek dezynfekujący ALPHA GUARD, który świetnie spisze się również we wszystkich obszarach medycznych, włącznie z oddziałami neonatologicznymi i pediatrycznymi. Oprócz tego możesz skorzystać z SPRAY IN NEU, który nadaje się do spryskiwania i przecierania powierzchni. Oba produkty to specyfiki znanej marki Over Clean.

Zarazki otaczają nas w każdym miejscu, w każdym czasie. Należy pamiętać, aby zachowywać higienę dłoni i powierzchni. Pozwoli to uchronić się przed wirusami i bakteriami, które mogą być niebezpieczne dla naszych organizmów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl