do kasy suma: 0,00 zł

Probiotyki i prebiotyki – co musisz o nich wiedzieć?

Probiotyki i prebiotyki – co musisz o nich wiedzieć?

Jeśli przeszłaś kiedyś przez grypę jelitową i skonsultowałaś się z lekarzem, z pewnością polecił ci on spożywanie probiotyków. W czasach nowożytnych odkryto, że sfermentowane napoje mleczne zawierają w sobie bakterie kwasu mlekowego, czyli inaczej bakterie probiotyczne, które są bardzo korzystne dla naszego organizmu. Same napoje mleczne jednak nie wystarczą, więc wielu lekarzy na podobne przypadłości zaleca stosowanie suplementów diety z probiotykami oraz prebiotykami, które wzajemnie się wspierają.

Probiotyk i prebiotyk – leczniczy duet

Probiotyki to preparaty zawierające w sobie żywe mikroorganizmy, które przyjęte w odpowiedniej dawce są niezwykle korzystne dla ludzkiego organizmu. Występują w mikroflorze przewodu pokarmowego, jamy ustnej oraz na powierzchni skóry i produkują przydatny kwas mlekowy.

Prebiotyki są to substancje, które wspierają probiotyki poprzez pomoc w rozszerzaniu naturalnej mikroflory jelitowej człowieka. Łącząc ze sobą te dwa preparaty, zyskamy synbiotyk, który wzmacnia ich lecznicze właściwości.

Oba preparaty mają zastosowanie podczas leczenia grypy jelitowej, biegunki i zespołu jelita drążonego, podczas antybiotykoterapii i przy spadku odporności naszego układu immunologicznego. Warto również z nich skorzystać przy atopowym zapaleniu skóry oraz astmie. Probiotyki i prebiotyki wskazane są również dla osób palących, dla osób borykających się z nadmiernym stresem oraz dla kobiet z infekcjami intymnymi. Jakie są jednak ich dokładne właściwości?

Właściwości lecznicze probiotyków i prebiotyków

Probiotyki i prebiotyki zawierają wiele atrybutów, które sprawiają, że są niezastąpionymi środkami w leczeniu wielu chorób i schorzeń. Przede wszystkim usprawniają proces trawienia oraz obniżają poziom cholesterolu w naszym organizmie. Zwiększają również prędkość wchłaniania witamin i minerałów oraz syntezują niektóre witaminy z grupy B, witaminę K oraz kwas foliowy. Kolejną właściwością leczniczą probiotyków i prebiotyków jest wzmacnianie naszego układu immunologicznego, łagodzenie objawów nietolerancji laktozy oraz chronią naszą mikroflorę jelitową w trakcie kuracji antybiotykowej. Niektóre ich rodzaje potrafią również mieć właściwości przeciwnowotworowe oraz przeciwalergiczne.

Które probiotyki i prebiotyki wybrać?

Probiotyki i prebiotyki w formie suplementów diety zalecane są przez lekarzy na całym świecie. Planeta Kosmetyków w swoim asortymencie posiada szeroki wachlarz tych korzystnych bakterii w kapsułkach lub granulacie. Kapsułki Probiotic Pro 12 od LR Health & Beauty to produkt najwyższej jakości, który zapewni ci miliard bakterii w jednej kapsułce. Dla osób, które dbają o swoje zdrowie idealna będzie Collaceina Colway oraz P3 MS Probiominerał S-Probio. Dla dzieci po przeziębieniu, osłabionych antybiotykami i alergików dobrym rozwiązaniem będzie OptiKids Immunoprotect. Na problemy z jelitami świetny będzie Pure Inulin od Calvity, lecz jeśli jednak szukasz silnego synbiotyku to OptiProBio Natur Day to produkt, który pozwoli ci cieszyć się zdrowiem i prawidłowym funkcjonowaniem twojego organizmu. Koniecznie sprawdź nasze probiotyki i prebiotyki już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl