do kasy suma: 0,00 zł

Cellulit – bolączka kobiet w każdym wieku

Cellulit – bolączka kobiet w każdym wieku

Czym jest cellulit?

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, potocznie nazywana skórką pomarańczową, która pojawia się na ciele w formie zgrubień na różnych częściach ciała. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, istnieje cellulit wodny oraz tłuszczowy. Cellulit wodny powstaje poprzez nadmiar wody i toksyn w tkankach. Następnie występuje rozrost i nierównomierne rozmieszczenie lipidów w tkance podskórnej i wtedy zaobserwować można nieestetyczne zmiany skórne. Najczęściej spotykanym rodzajem cellulitu jest tłuszczowy, czyli miękki. W porównaniu do jego twardego odpowiednika, jego przyczyną jest rozrost komórek tłuszczowych, czego skutkiem jest powstawanie grudek. Owe grudki zapobiegają usuwaniu wody i toksyn z organizmu, przez co pojawiają się fałdy i obrzmienia na skórze. Cellulit najczęściej można zauważyć na udach, brzuchu, pośladkach oraz ramionach. Dlaczego jednak on powstaje?

Co sprzyja pojawianiu się cellulitu?

Za podstawowy powód pojawienia się cellulitu podawana jest nadwaga. Powoduje ją brak aktywności fizycznej i nieodpowiednia dieta, czyli spożywanie zbyt dużej ilości słodyczy, przetworzonej żywności, gazowanych napoi oraz nadmiar soli.

Nie jest to jednak jedyny powód powstawania cellulitu. Powodem mogą też być zaburzenia hormonalne, zaburzenia przepływu krwi w tkance podskórnej oraz zaburzenia metabolizmu tłuszczów. U kobiet skórka pomarańczowa pojawia się automatycznie na początku fazy pokwitania. Jest to wina żeńskich hormonów – estrogenów, których źródłem jest naturalnie odłożona tkanka tłuszczowa. Nie można więc tego zaniedbać i należy go zwalczać.

Jak się pozbyć cellulitu?

W przemyśle kosmetycznym istnieje wiele kosmetyków, które są w stanie pomóc ci w walce z cellulitem. Balsamy, maski, żele, suplementy diety oraz kolageny sprawią, że skórka pomarańczowa stanie się przeszłością.

Na Planecie Kosmetyków znajdziesz produkty antycellulitowe najwyższej jakości, i które polecane są dla każdej kobiety borykającej się ze wstydliwym problemem. Jeśli szukasz suplementu diety, który zredukuje twój cellulit i pozwoli cię przed nim chronić, wybierz Medical Formula ProSlimer od DuoLife. Pragniesz znowu mieć gładką, wyszczuploną i jędrną skórę pozbawioną cellulitu? Wypróbuj Balsam Antycellulitowy –Termissa. Chcesz całkowicie zredukować swój cellulit? Sprawdź Maskę siarczkową, Żel Siarczkowy oraz Żel Borowinowo - Solankowy Dr Duda. Jeśli jednak szukasz produktu kolagenowego, to Atelokolagen Colway posiada również właściwości antycellulitowe. Zadbaj o piękną skórę i wypróbuj nasze produkty antycellulitowe już dzisiaj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl