do kasy suma: 0,00 zł

 

Naturalne kosmetyki dla Twojej skóry

 

Produkt sprawdzony, najwyższej jakości

 

Szybka dostawa

 

Doradztwo i pomoc w wyborze kosmetyków

 

Ponad 8 lat doświadczenia

Natur Day - Suplement diety na układ nerwowy - OptiNeurostress®

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 141,70 zł 141.70
ilość szt.
Zyskujesz 141 pkt [?]

Drogi Kliencie, zastanawiasz się nad zakupem?
Zobacz, jak kupić ten produkt taniej

  1. Zbieraj punkty i wymień je na stały rabat na zakupy
  2. Dowiedz sie wiecej na stronie Program lojalnościowy
Ocena: 4.5
Producent: Natur Day
Kod produktu: AF74-391C2

Opis

OptiNeurostress ® Jest unikalną kompozycją naturalnych ziół, które wspierają nasz organizm i układ nerwowy. Można je stosować jako uzupełnienie zbilansowanej diety w celu dostarczenia ważnych dodatkowych substancji odżywczych dla naszego mózgu i prawidłowego funkcjonowania układu neurologicznego.
 
Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Neurostress ® (zastrzeżona formuła) 100 mg 200 mg
Ekstrakt z ziela męczennicy 10:1 70 mg 140 mg
Ekstrakt z kwiatów szafranu 10:1 65 mg 130 mg
Inozytol 60 mg 120 mg
L-tryptofan 50 mg 100 mg
Ekstrakt z liści melisy 10:1 45 mg 90 mg
Ekstrakt z ziela dziurawca 10:1 40 mg 80 mg
Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich. Szczegółowy opis ekstraktów znajdziesz w wyszukiwarce ziół i chorób - pod adresem www.naturday.pl/search lub poniżej w artukule.

Problemy, choroby powiązane lub objawy


Problemy codziennego życia.
Stres i stany depresyjne, mogą dotknąć każdego z nas,

szybkie tempo życia, dużo oczekiwań i wszechobecny stres mogą zaburzyć prawidłową pracę układu neurologicznego i powodować problemy ze snem.

Na depresję cierpi na świecie ok. 120 mln osób. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalicza depresję do najpoważniejszych problemów zdrowotnych.

Nadal nie znane są przyczyny powstawania tej choroby.

Z badań wynika, że depresja jest efektem wzajemnego oddziaływania czynników wewnętrznych - biologicznych, genetycznych, emocjonalnych oraz środowiskowych w tym przede wszystkim, jak stresujące wydarzenia życiowe.

Jedna z najpopularniejszych teorii głosi, że symptomy depresji pojawiają się z powodu zaburzeń w stężeniu różnych neuroprzekaźników w mózgu - serotoniny, noradrenaliny, dopaminy.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2004 r. na tę chorobę cierpiało 7,4% Polaków, zaś lekarze szacują, że problem przewlekłego obniżenia nastroju może dziś dotyczyć nawet 20-30% społeczeństwa.

Jak powstaje depresja?W mózgu zdrowej osoby komórki nerwowe komunikują się między sobą przez przekazywanie impulsów elektrycznych. W trakcie komunikacji uwolnienie substancji chemicznych, zwanych neuroprzekaźnikami, np. serotoniny czy dopaminy. To one są odpowiedzialne za przekazywanie informacji między komórkami nerwowymi.

Mózg osoby z depresją pracuje nieprawidłowo - proces międzykomórkowej komunikacji ulega zaburzeniu, neuroprzekaźnik cofa się nie przekazując informacji, zostaje zniszczony przez enzymy, albo zostaje wychwycony przez komórki inne niż neurony (komórki glejowe). W efekcie tych anomalii chory odczuwa pogorszenie nastroju, emocjonalną pustkę, lęki, bezsilność. Długotrwała, pogłębiająca się depresja powoduje w końcu objawy fizyczne – spadek siły i witalności, brak motywacji (nawet do wstania z łóżka), ociężałość, senność.

2 razy – ryzyko zachorowania na depresję jest dwukrotnie większe u kobiet niż u mężczyzn
3 razy - większe jest ryzyko popełnienia samobójstwa w depresji u mężczyzn niż u kobiet
 
W leczeniu depresji ważne jest utrzymanie właściwego poziomu serotoniny, która odgrywa dużą rolę w regulacji snu i wpływa na poprawę nastroju.
 
OptiNeurostress® Jest unikalną kompozycją naturalnych ziół, które wspierają nasz organizm i układ nerwowy.

Skład:

Opti Neurostress®

to zastrzeżona formuła z owoców granatu i pomarańczy dostarczająca energii komórkom neuronalnym mózgu.
 

Męczennica cielista (Passiflora incarnata)

Ekstrakt z ziela męczennicy wspiera nasz układ nerwowy i jako suplement zdrowej zbilansowanej diety jest polecany osobom w okresie zwiększonego stresu, w stanach ogólnego pobudzenia nerwowego, niepokoju i lęku, nadmiernego pobudzenia ruchowego, w zaburzeniach czynności serca wywołanych bodźcami nerwowymi, w bezsenności i bólach głowy spowodowanych napięciem układu nerwowego, w mało nasilonych atakach drgawek pochodzenia ośrodkowego, w dolegliwościach okresu przekwitania i dla rekonwalescentów po ciężkich chorobach i operacjach.
 

Kwiat szafranu (Crocus L.)

Ekstrakt z kwiatów szafranu.zawiera witaminy A i B, kwas foliowy i kwasy wielonasycone, Surowcem oficjalnym zielarskim i przyprawowym jest znamię słupka – Stigma Croci, ujęte w Deutscher Arzneimittel Codex z 2005 r. W rzeczywistości zbiera się cały słupek i pręciki szafranu siewnego – Crocus sativus L. bowiem panuje deficyt surowca. Jak podaje szwajcarska farmakognozja, aby uzbierać 1 kg surowca trzeba wyskubać 100.000-150.000 kwiatów. Jako źródło cennych substancji uzupełniających nasza dietę suplement z kwiatów szafran szczególnie poleca się osobom w silnym stresie. Prawidłowe odżywianie, co podkreśla wielu neurologów poprawia proces zapamiętywania i odtwarzania informacji, pomaga też w koncentracji psychicznej i ruchowej co jest szczególnie ważne przy wzmożonej pracy umysłowej. W niektórych kulturach uważany był za afrodyzjak.
 

Inozytol

czyli witamina B8, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zapewnia równowagę jonów miedzi i cynku w komórkach mózgu. (inositol ang.)(cykloheksanoheksaol; łac. myo-Inositolum) – organiczny związek chemiczny z grupy cukroli, cykliczny sześciowęglowy alkohol polihydroksylowy zawierający sześć grup hydroksylowych. Bywa określany jako „witamina B8”, nie jest jednak witaminą, gdyż może być syntetyzowany przez organizm. Wszystkie izomery mają słodkawy smak. Składnik budulcowy fosfolipidów układu nerwowego człowieka. Niedobór witaminy B8 w organizmie czyli awitaminoza może powodować destabilizację struktur błonowych, stłuszczenie narządów miąższowych, zaniki mięśniowe, zaburzenia w wytwarzaniu surfaktantu pęcherzyków płucnych, zaburzenia spermatogenezy, niepłodność, wysięki naczyniowe, zaburzenia w oddawaniu moczu, niedowłady mięśniowe, zahamowanie wzrostu, otyłość, cukrzyca, miażdżyca, zmiany zwyrodnieniowe płuc.
 

L-tryptofan

bierze udział w produkcji serotoniny i melatoniny. Tryptofan jest to niezbędny, egzogenny, ketotwórczy aminokwas – kwas L-alfa-amino-beta-indolopropionowy, Tryptofan jest przekształcany (dekarboksylacja, hydroksylacja) do neurotransmitera – serotoniny (5-hydroksytryptaminy). Największa koncentracja serotoniny u człowieka występuje w mózgowiu, przewodzie pokarmowym i w trombocytach. Podczas katabolizmu tryptofanu powstaje kwas indolooctowy i kwas acetooctowy wydalany z potem i moczem. Okres półtrwania wynosi 14-16 godzin. Witamina C oraz aktywna forma witaminy B6 wykazuje synergizm farmakologiczny i biochemiczny z tryptofanem. L-tryptofan jako składnik prawidłowej diety i podawany w suplementacji polecany jest szczególnie osobom w silnym stresie, bezsenności, depresji, terapiach odwykowych u alkoholików i w trakcie menopauzy.
 

Melisa lekarska - Melissae officinalis (Labiatae)

Ekstrakt z liści melisy jeden z najpopularniejszych naturalnych środków nasz układ nerwowy i pokarmowy. Melisa tak popularne w Polsce zioło oraz jego ekstrakty wzmagają trawienie i pobudzają apetyt. Liście zawierają olejek eteryczny – Oleum Melissae w ilości około 0,1-0,3%, a w nim cytral (30%), cytronelol (do 5%), geraniol, linalol, mircen i alkohole aromatyczne. Ponadto surowiec zawiera wit.C - ok. 100 mg/100 g, garbniki - do 5%, kwasy (kawowy, ursolowy rozmarynowy, oleanolowy), śluzy - ślady, gorycze, flawonoidy i sole mineralne. Suplementacja zbilansowanej diety ekstraktem z melisy polecana jest osobom w silnym stresie, bezsenności, lęku, przeziębieniach, nieżytach żołądka i jelit, nerwicy wegetatywnej, braku łaknienia i kaszlu.
 

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.)

Ekstrakt z ziela dziurawca zawiera flawonoidy do 4% (m.in. hiperozyd, rutyna, kwercetyna), naftodwuantrony do 0,14% (m.in. hiperycyna, protohiperycyna), garbniki katechinowe do 8%, leukoantocyjanozydy, olejek eteryczny do 1% (m.in. alifatyczne węglowodory i aldehydy, αpinen, gurjunen), kwasy wielofenolowe (m.in. kw. kawowy, kw. chlorogenowy), cholina, fitosterole, hipertoryna, związki cukrowe Dziurawiec jest jedną z najbardziej wszechstronnie poznanych roślin zielarskich. Hiperycyna ma intensywną czerwoną barwę, jest zbliżona budową do hematoporfiryny. Ekstrakty z dziurawca polecane są do suplementowania zbilansowanej diety aby wspomagać układ nerwowy i pokarmowy, szczególnie wątrobę.

Podsumowanie

  • Uwaga! Jeżeli osłabienie nastroju, smutek i zniechęcenie pojawiają się u nas coraz częściej, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.
  • Co 10 osoba w Polsce ma depresję i powinna się leczyć.
  • Depresja jest niebezpieczna i może prowadzić do śmierci.
  • Każda kuracja depresji powinna łączyć w sobie suplementację naturalnych ekstraktów roślinnych, z których tworzą się neuroprzekaźniki regulujące prace mózgu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl