do kasy suma: 0,00 zł

 

Naturalne kosmetyki dla Twojej skóry

 

Produkt sprawdzony, najwyższej jakości

 

Szybka dostawa

 

Doradztwo i pomoc w wyborze kosmetyków

 

Ponad 8 lat doświadczenia

Natur Day - Suplement diety oczyszczenie organizmu - OptiDex®

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 141,70 zł 141.70
ilość szt.
Zyskujesz 141 pkt [?]

Drogi Kliencie, zastanawiasz się nad zakupem?
Zobacz, jak kupić ten produkt taniej

  1. Zbieraj punkty i wymień je na stały rabat na zakupy
  2. Dowiedz sie wiecej na stronie Program lojalnościowy
Ocena: 4.48684
Producent: Natur Day
Kod produktu: 6EC1-88387

Opis

Wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn, jak również wspomaga odżywianie i metabolizm oraz wspomaga układ odpornościowy. Wtórne do suplementacji efekty oczyszczania organizmu są widoczne na wielu płaszczyznach: poprawia się wygląd skóry, włosów i paznokci, jesteśmy pełni energii, gotowi do działania i polepsza się nasze samopoczucie.
 
Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Dexim® (zastrzeżona formuła) 115 mg 230 mg
Ekstrakt z korzenia piołunu słodkiego 10:1 90 mg 180 mg
Ekstrakt z brokułów 10:1 85 mg 170 mg
Ekstrakt z goździkowca 10:1 75 mg 150 mg
Ekstrakt z ostropestu plamistego 30:1 60 mg 120 mg
Chlorella 40 mg 80 mg
Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich. Szczegółowy opis ekstraktów znajdziesz w wyszukiwarce ziół i chorób - pod adresem www.naturday.pl/search lub poniżej w artukule.

Otaczają nas związki chemiczne
i z nich jesteśmy zbudowani

Znanych jest ok. 52 mln związków chemicznych (głównie organicznych)
Człowiek w ciągu życia ma do czynienia z ok. 1 mln związków chemicznych na poziomie stężeń powyżej 10-12%
Ciało człowieka składa się z 750 tys. związków chemicznych
 

Detoksykacja = odtruwanie = oczyszczanie = zdrowie

Zanieczyszczenie powietrza, chemiczne pożywienie, nadużywanie leków chemicznych…. To przyczyna wielu chorób cywilizacyjnych a nawet śmierci.

Toksyny powstają w wyniku reakcji chemicznych jakie zachodzą w organizmie, są rozpuszczane w żółci i usuwane z niego. Nadmiar toksyn niekorzystnie wpływa na pracę całego organizmu, na nasze samopoczucie oraz wygląd. Oczyszczanie organizmu z toksyn ma wymierne korzyści, jak wspomóc ten proces? Ważna jest dieta bogata w substancje, które pomagają usuwać szkodliwe efekty przemiany materii oraz odpowiednie nawodnienie. Większość toksyn rozpuszcza się w wodzie i z nią jest wydalana, dlatego tak istotne jest odpowiednie nawodnienie.
 

Nauka


Toksykologia zajmuje się badaniem wpływu trucizn na organizmy żywe, wszystkimi aspektami niekorzystnego działania substancji chemicznych na systemy biologiczne.

Za truciznę należy więc uważać każdą substancję, która wprowadzona do organizmu jakąkolwiek drogą, w stosunkowo małej ilości, wskutek swych właściwości fizykochemicznych może wywołać zmiany struktury lub zaburzenia czynności organizmu, których wynikiem jest choroba lub śmierć.

Przykładem jest - marskość wątroby - zniszczony miąższ, prowadzący do niewydolności wątroby; na ogół rozwija się powoli; powstaniu choroby sprzyja m.in. nadmierne spożywanie alkoholu (ok. 50% przypadków).

A co to sa ksenobiotyki?

Ksenobiotykami określa się substancje, które nie są naturalnymi metabolitami organizmu. W roku 1947 Roger Williams, w swojej monografii pt. „ Detoxifications Mechanisms” przedstawił po raz pierwszy biotransformację ksenobiotyków jako proces etapowy, przebiegających w następujących po sobie fazach tzw. funkcjonalizacji i koniugacji.

Obecnie wiadomo, że metabolizm ksenobiotyków podzielić można na 4 główne procesy:

• Wchłanianie (absorbcja)
• Rozmieszczenie (dystrybucję) - pomiędzy poszczególnymi tkankami i narządami oraz przenikanie przez bariery wewnątrzustrojowe i gromadzenie się w tkankach (kumulacja)
• Przemiany biochemiczne (biotransformacja) prowadzi często do powstania metabolitu bardziej toksycznego od substancji macierzystej
• Wydalanie

NIE WSZYSKIE SUBSTANCJE POTRAFIMY UTYLIZOWAĆ. • Wydalane: związki rozpuszczalne w wodzie (kwas szczawiowy) lub bardzo lotne (eter etylowy), które szybko wydalają się przez nerki lub płuca.
• Kumulowane: substancje silnie litofilne, które kumulują się w tkance tłuszczowej.
• Wiele trucizn działa bezpośrednio i prowadzi do śmierci komórek, (denaturacja, hydrolizacja )np. silne kwasy i zasady, fenol, formaldehyd, amoniak.

Gdzie i jak nasz organizm się oczyszcza?

Opti Dexin® zastrzeżona formuła z ostropestu plamistego i liści zielonej herbaty wspomaga fizjologiczne oczyszczanie organizm z toksyn i metabolitów komórkowych.
 
Ekstrakt z korzenia piołunu słodkiego bogaty jest w garbniki, flawonoidy oraz sole mineralne, które odżywiają komórki , dzięki temu łatwiej radzą sobie z rodnikami tlenowymi. Ekstrakt z brokułów jest źródłem sulforafanu. Ekstrakt z goździkowca wspomaga układ pokarmowyi. Ekstrakt z ostropestu plamistego słynie ze swojego działania wspomagającego wątrobę. Chlorella zawiera niezwykle cenne substancje odżywcze, dzięki czemu układ pokarmowy i nerki mogą wydajniej pracować.

Skład:

 

Opti Dexin®

Zastrzeżona formuła z ostropestu plamistego i liści zielonej herbaty odżywia i dzięki temu wspomaga organizm w walce z toksynami.
 

Piołun słodki = Bylica roczna

(Artemisia annua L.) Ekstrakt zawiera artemizynę. Składniki ekstraktów wspomagają fizjologiczne funkcje wątroby w tym wytwarzanie żółci. Prawidłowo funkcjonująca wątroba uwalniania żółć do dwunastnicy. Garbniki i flawonoidy wspierają funkcje komórek błony śluzową przewodu pokarmowego. Składniki olejku eterycznego oraz laktony uzupełniają brakujące substancje odżywcze z piołunu. Ekstrakt z korzenia piołunu słodkiego to bogate źródło cennych elementów zdrowej diety osób z zaburzeniami detoksykacji organizmu. Właściwe odżywianie i uzupełnianie ziół i przypraw w diecie jest niezwykle ważne w nieżytach żołądka i jelit, niedokwaśności, wzdęciach, bólach epigastrycznych wywołanych skurczem mięśni gładkich przewodu pokarmowego, niedostatecznym wytwarzaniu żółci oraz jej zastoju na tle atonicznym lub skurczowym.
 

Brokuł

(Brassica oleracea L. var. italica Plen) Zasobny w witaminy (np. witaminę U – przeciwwrzodową), flawonoidy, izotiocyjaniany i sterole (brassicasterol Brassica) zawierają bardzo duże ilości sulfofranu, dzięki czemu wykazują silne wspomagające organizm w prawidłowym odżywianiu. Szczególnie wartościowe okazują się ekstrakty z kiełków brokułu Powodem, jest między innymi wysoka zawartość izotiocyjanianów i ich wpływ na fizjologię metabolizmu wątroby. Wątroba posiada systemy enzymów I i II fazy. Obie grupy enzymatyczne uczestniczą w przekształcaniu i usuwaniu kancerogenów z organizmu. Enzymy fazy I (rodzina cytochromu P-450) mają za zadanie przygotować pojawiający się czynnik onkogenny do następnych przemian w organizmie, w efekcie czego doprowadzają do zwiększenia jego aktywności, powstawania związków przejściowych i tworzenia mutacji. Z kolei enzymy fazy II (szczególnie S-transferaza glutationu, reduktaza chinonowa, UDP-glukuronylotranseraza i oksydoreduktaza NADPH chinonowa) przyczyniają się do wydalania ksenobiotyków z organizmu, poprzez zwiększanie ich rozpuszczalności w środowisku wodnym.
 

Czapetka pachnąca, goździkowiec korzenny

(Syzygium aromaticum) Główne związki - Goździki zawierają sporo olejku eterycznego 16-20%; olejek goździkowy – Oleum Caryophyllorum. zaliczana jest do najwartościowszych przypraw na świecie. Czapetka pachnąca działa przeciwbakteryjnie, miejscowo znieczulająco, spazmolitycznie, przeciwwirusowo, antyseptycznie, przeciwzapalnie, Zastosowanie: Ekstrakt z goździkowca wspomaga układ pokarmowy. Odpowiednie żywienie i przyprawy pobudzają perystaltykę jelit i eliminują wzdęcia oraz chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Olejek goździkowy oraz eugenol wykorzystywane są do poprawiania smaku i zapachu leków, do preparatów przeznaczonych do inhalacji, a także jako przyprawa do produktów spożywczych i potraw.
 

Chlorella

(Chlorella) – glon z gromady zielenic. Chlorella jest glonem jednokomórkowym, tworzącym w naturze kolonie. Chlorella jest bogata w białka (60-66%), cukry (5,4 g/100 g), tłuszcze (6-12,8 g/100 g), chlorofil (1875 mg/100), witamina A (32-50.000 j.m./100g), witaminę E (8,2-22 mg/100 g), ksantofil (138 mg/100), inozytol 120 mg, witaminę B1 (1,78 mg/100 g), witaminę B2 (6,32 mg), witaminę B6 (1,40 mg), witaminę B12 (0,28 mg), witaminę PP (23,6 mg), witaminę B5 (1,10 mg), kwas foliowy (1,03 mg), witaminę K (2,27 mg), witaminę H (0,20 mg), witaminę C (25 mg), wapń (183 mg), potas (1020 mg), magnez (265 mg), żelazo (185 mg), cynk (38 mg/100 g). Wykazuje wpływ odżywczy, wspomagający procesy odnowy (regeneracji) tkanek i pracę wątroby. Wspomaga rozwój pożytecznej mikroflory jelit oraz ich normalną perystaltykę. Zawiera Chlorelin. Jest obecnie najbogatszym źródłem chlorofilu. Chlorofil, budową strukturalną cząsteczki, zbliżony jest do hemoglobiny. Korzystnie wpływa na proces powstawania czerwonych krwinek, co jest poprzez jego suplementację wykorzystywane w niedokrwistości. Alga Chlorella odmładza organizm, zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Usuwanie wolnych rodników jest także istotne z punktu widzenia fizjologicznego. odżywianie chlorellą poprawia jakość i stan skóry. Wspomaga ogólną regenerację organizmu.
 

Ostropest plamisty

(Silybum marianum L. Gaertn.) – to roślina należąca do rodziny astrowatych (Asteraceae). Jego główną substancją biologicznie czynną jest mieszanina flawonolignanów znanych jako sylimaryna, która składa się w około 60-70% z sylibininy i w mniejszych częściach z izosylibininy, sylikrystyny i sylidianiny. W surowcu zawarte są również cenne fitosterole (kampesterol, beta-sitosterol, lanosterol, stigmasterol), witamina F, E, flawony (apigenina, luteolina, chrysoeriol, eriodykcjol), flawonole (kemferol, kwercetyna), flawanony (toksyfolina), glikozydy fenolowe. Od wielu lat wykorzystywana jest w preparatach odżywczych stosowanych we wspomaganiu pracy wątroby. Sylimaryna jest bardzo cenną, naturalną substancją odżywczą.
 

Herbata zielona

(Camellia sinensis L.) Herbatę zieloną otrzymuje się z górnych listków krzewu Camellia sinensis (Thea sinensis) poddanych łagodnemu działaniu pary wodnej (następuje dezaktywacja enzymów odpowiedzialnych za procesy utleniania), a następnie suszonych. Herbata jest drugim po wodzie najpopularniejszym napojem spożywanym na świecie (40 l na osobę) Działanie odżywcze zielonej herbaty i jej głównej substancji czynnej – galusanu epigalokatechiny (EGCG)zostało poparte rezultatami badań epidemiologicznych i klinicznych. Polifenole z zielonej herbaty to cenne antyoksydanty. W zielonej herbacie dominują polifenole z grupy katechin. Związki te mogą stanowić do 1/3 suchej masy liści zielonej herbaty.
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl