do kasy suma: 0,00 zł

 

Naturalne kosmetyki dla Twojej skóry

 

Produkt sprawdzony, najwyższej jakości

 

Szybka dostawa

 

Doradztwo i pomoc w wyborze kosmetyków

 

Ponad 8 lat doświadczenia

Natur Day - Suplement diety na serce - OptiCardio®

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 141,70 zł 141.70
ilość szt.
Zyskujesz 141 pkt [?]

Drogi Kliencie, zastanawiasz się nad zakupem?
Zobacz, jak kupić ten produkt taniej

 1. Zbieraj punkty i wymień je na stały rabat na zakupy
 2. Dowiedz sie wiecej na stronie Program lojalnościowy
Ocena: 4.47682
Producent: Natur Day
Kod produktu: 9F3F-36987

Opis

Natur Day - Suplement diety na serce - OptiCardio®

Jest suplementem diety, w którego składzie znajdziemy między innymi ekstrakt z winogron, głogu, kory sosny oraz resweratrol. Opti Cardio® wspomaga odżywienie i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i jest dedykowany dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób, u których ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia jest największe.
 
Zawartość składników w porcji dziennej produktu 1 kapsułka 2 kapsułki
Opti Cardin® (zastrzeżona formuła) 100 mg 200 mg
Ekstrakt z owoców głogu 10:1 85 mg 170 mg
Ekstrakt ze skórki czerwonego winogrona 10:1 60 mg 120 mg
Ekstrakt z kwiatów hibiskusa 10:1 45 mg 90 mg
Ekstrakt z owoców winogrona 100:1 w tym
resweratrol
40 mg
39,2 mg
80 mg
78,4 mg
Ekstrakt z kory sosny 10:1 15 mg 30 mg
Zalecane przyjmowanie 1-2 kapsułki dziennie, popijając wodą. 60 kapsułek wegetariańskich. Szczegółowy opis ekstraktów znajdziesz w wyszukiwarce ziół i chorób - pod adresem www.naturday.pl/search lub poniżej w artukule.

Choroby cywilizacyjne

Problem naszych czasów:

Nowotwory

Zawały serca

Choroby układu
krążenia

Skąd się biorą:

Jedzenie

Styl życia

Środowisko

 • W 2013 R. Z PRZYCZYN KARDIOLOGICZNYCH ZMARŁO W POLSCE PONAD 177 TYS. OSÓB, CO STANOWIŁO 45,8% WSZYSTKICH ZGONÓW.
 • CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA CZĘŚCIEJ DOTYKAJĄ KOBIET, także umieralność wskutek tych schorzeń jest zdecydowanie wyższa niż wśród mężczyzn. W 2013 r. w wyniku przyczyn z zakresu ChUK zmarło 95 tys. kobiet, co stanowiło 51% wszystkich ich zgonów. U mężczyzn ChUK spowodowały śmierć u 41%. (Pozostałe to inne powody)
 • Spośród chorób układu krążenia przyczyną największej liczby zgonów - podobnie jak w całej Europie - jest CHOROBA NIEDOKRWIENNA SERCA, KTÓRA W 2013 R. ODPOWIADAŁA ZA 23% ZGONÓW KARDIOLOGICZNYCH (41 TYS. ZMARŁYCH), W TYM ZAWAŁ SERCA STANOWIŁ BLISKO 9% ZGONÓW Z POWODU CHUK (15 TYS. ZGONÓW).
 • UMIERALNOŚĆ W WYNIKU TYCH PRZYCZYN JEST WIĘKSZA W MIASTACH i dotyczy prawie co czwartego przypadku zgonu z powodów kardiologicznych (na wsi co piątego).
 • NIEDOKRWIENNA CHOROBA SERCA JEST PODSTAWOWĄ KARDIOLOGICZNĄ PRZYCZYNĄ ZGONÓW także wśród mężczyzn, na którą w 2013 r. zmarło ponad 22 tys. z nich - stanowiło to ok. 27% zgonów z powodu ChUK wśród mężczyzn (dla kobiet odsetek ten wynosił 20%).
 • Drugą, istotną grupą przyczyn zgonów z zakresu układu krążenia są CHOROBY NACZYŃ MÓZGOWYCH, które w 2013 r. dotyczyły w Polsce ponad 18% zgonów kardiologicznych. Odsetek zgonów z powodu ChUk w ogólnej liczbie zgonów 14 (prawie 33 tys. przypadków). Choroby te częściej były powodem zgonów kobiet – w 2013 r. stanowiły 20% zgonów z zakresu ChUK, a wśród mężczyzn występowały nieco rzadziej - 17%.
Opracowanie jest częścią monografii pt. „Zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia a sytuacja demograficzna Polski” wydanej przez Rządową Radę Ludnościową w grudniu 2015 roku pod redakcją naukową prof. Zbigniewa Strzeleckiego oraz prof. Janusza Szymborskiego.

Główne objawy chorób ukł. krwionośnego:

 • duszność
 • sinica
 • bóle serca
 • kołatanie serca
 • obrzęki
 • przesięki do jam ciała
 • utrata przytomności (omdlenia)
 • ból głowy i zawroty głowy

Jak dzielimy
choroby kardiologiczne?

 • REUMATYZM SERCA - CHOROBA REUMATYCZNA Z ZAJĘCIEM SERCA, choroby reumatyczne zastawki dwudzielnej, zastawek tętnicy głównej, zastawki trójdzielnej, wady wielu zastawek (skojarzone)
 • CHOROBA NADCIŚNIENIOWA - samoistne (pierwotne) nadciśnienie, choroba nadciśnieniowa z zajęciem serca i nerek, nadciśnienie wtórne.
 • CHOROBA NIEDOKRWIENNA SERCA dusznica bolesna, ostry zawał serca, ponowny zawał serca („dorzut”)
 • CHOROBY KRĄŻENIA PŁUCNEGO zator płucny, nadciśnienie płucne
 • ZAPALENIE OSIERDZIA ORAZ ZAPALENIE WSIERDZIA
 • KARDIOMIOPATIE
 • ARYTMIE - Zaburzenia przewodnictwa i blok przedsionkowo-komorowy i lewej odnogi pęczka Hisa, nagłe zatrzymanie krążenia, częstoskurcz napadowy, migotanie i trzepotanie przedsionków
 • CHOROBY NACZYŃ MÓZGOWYCH krwotok mózgowy, zawał mózgu (udar),
 • CHOROBY TĘTNIC, tętniczek i naczyń włosowatych, miażdżyca, tętniak i tętniak rozwarstwiający tętnicy głównej, zator i zakrzep tętniczy. choroby naczyń włosowatych
 • CHOROBY ŻYŁ, naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych: żylaki kończyn dolnych, guzy krwawiczne odbytu, żylaki przełyku
 • ...CUKRZYCA - angiopatia

Proces niszczenia naczyń
krwionośnych w cukrzycy

Makroangiopatia – termin medyczny służący do określenia zmian w naczyniach krwionośnych o dużym i średnim kalibrze u osób chorych na cukrzycę.
Proces uszkodzenia naczyń wiąże się z WSPÓŁISTNIENIEM PRZEWLEKŁEJ HIPERGLIKEMII, hiperinsulinemii, insulinooporności, hiperlipidemii, stresu oksydacyjnego, trombofilii cukrzycowej, i przewlekłego stanu zapalnego.

POSTACIE KLINICZNE MAKROANGIOPATII: CHOROBA NIEDOKRWIENNA SERCA, ZAWAŁ MIĘŚNIA SERCOWEGO, UDAR MÓZGU, MIAŻDŻYCA ZAROSTOWA KOŃCZYN DOLNYCH.

Mikroangiopatia – ZMIANY DESTRUKCYJNE zachodzące w przebiegu cukrzycy w naczyniach krwionośnych o średnicy poniżej 100 nm (NACZYNIA WŁOSOWATE, DROBNE TĘTNICE I ŻYŁY). Proces uszkodzenia naczyń wiąże się z NADMIERNĄ KUMULACJĄ WIELOCUKRÓW W TKANCE NACZYNIOWEJ, POWSTAWANIU PRODUKTÓW ZAAWANSOWANEJ GLIKACJI, AKTYWACJĄ KINAZY BIAŁKOWEJ C, ORAZ STRESEM OKSYDACYJNYM.

Postacie kliniczne mikroangiopatii:
- retinopatia cukrzycowa,
- nefropatia cukrzycowa,
- neuropatia cukrzycowa, w tym stopa cukrzycowa.

Tętnice

ściany tętnic składają się z, w różnym stopniu rozwiniętych, warstw:

1. Warstwa wewnętrzna lub błona wewnętrzna (łac. TUNICA INTIMA) - utworzona przez komórki ŚRÓDBŁONKA i leżącej pod nimi luźnej tkanki łącznej, która może zawierać komórki mięśniówki gładkiej i nieliczne fibroblasty; przeważnie najcieńsza; Na błonie sprężystej wewnętrznej (łac. membrana elastica interna) - utworzona z włókien sprężystych; zaliczana do warstwy wewnętrznej

2. Warstwa środkowa lub BŁONA ŚRODKOWA (łac. tunica media) - utworzona przez ułożone okrężnie komórki mięśniowe gładkie, włókna lub blaszki sprężyste oraz włókna kolagenowe;

3. Błona sprężysta zewnętrzna (łac. membrana elastica externa); warstwa zewnętrzna, PRZYDANKA lub błona zewnętrzna (łac. tunica adventitia lub tunica externa) - utworzona z włókien kolagenowych przytwierdzających ścianę naczynia do otaczającej tkanki łącznej wiotkiej; może zawierać ponadto włókna sprężyste, komórki tkanki łącznej (fibroblasty, makrofagi, komórki tuczne), komórki mięśniówki gładkiej i naczynioruchowe włókna nerwowe (zazwyczaj nie wnikają do warstwy środkowej); w obrębie przydanki dużych naczyń znajdują się również tzw. NACZYNIA NACZYŃ (ŁAC. VASA VASORUM), mogące rozgałęziać się również w zewnętrznych 1/3-2/3 grubości warstwy środkowej.
Opti Cardin® Jest suplementem diety, w którego składzie znajdziemy między innymi ekstrakt z winogron, głogu, kory sosny oraz resweratrol. Opti Cardio® wspomaga odżywienie i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i jest dedykowany dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób, u których ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia jest największe.

Skład:

Opti Cardin®

(zastrzeżona formuła ekstraktu z owoców Citrus Sinensis) (DER 10-12:1)
 

Ekstrakt z Pomarańczy gorzkiej

Ekstrakt z Pomarańczy gorzkiej wspomaga naczynia krwionośne i poprzez odżywianie komórek śródbłonka cennymi witaminami pochodzenia naturalnego  pomaga chronić naczynia krwionośne oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca. Właściwości witamin i substancji pochodzenia naturalnego docenią szczególnie  osoby  z dusznicą bolesną, nadciśnieniem, stresem, przeziębieniem, otyłością i kobiety z zaburzeniami miesiączkowania.
 

Ekstrakt z owoców głogu (Crataegus oxycantha L.) (DER 10:1; )

Ekstrakt z owoców głogu jest źródłem witamin C i B, soli mineralnych i pektyn. Suplementowany jest w uzupełnianiu bilansowej diety u z osób z nadciśnieniem, dusznicą bolesną, arytmią, miażdżycą, zaburzeniami krążenia mózgowego i hiperlimidemią.
 

Ekstrakt ze skórki czerwonego winogrona. (Vitis vinifera L) (DER 10:1)

Ekstrakt z owoców winogron dzięki flawonoidom wspomaga gospodarkę lipidową i poziom cholesterolu HDL. Winogrono ma również właściwości przeciwutleniające, zawiera potas oraz witaminy C, K i A. Ekstrakty winogron powinny być stosowane jako uzupełnienie zbilansowanej diety u osób z zaburzeniami krążenia mózgowego i obwodowego, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, stanami zapalnymi żył, zastojem krwi w żyłach, zapaleniem siatkówki i naczyniówki.
 

Ekstrakt z kwiatów hibiskusa - Ketmia szczawiowa (Hibiscus Sabdariffa Linn) (DER 10:1)

Wyciągi z ketmii działają orzeźwiająco. Ketmia wspomaga naczynia krwionośne i serce, jak również wątrobę. Ekstrakty z ketmi powinny stanowić suplement do zbilansowanej diety u osób z nadciśnieniem, miażdżycą, zaparciami, zaburzeniami trawienia, nieżytem układu oddechowego, przeziębieniem, gorączką i osłabieniem.
 

Ekstrakt z owoców winogrona (Vitis vinifera L) Resweratrol (DER 100:1)

Resweratrol odżywia układ sercowo – naczyniowy. Jest stosowany w suplementacji zbilansowanej diety u osób z cukrzycą i otyłością, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, stanami zapalnymi żył, miażdżycą, zaburzeniami krążenia obwodowego. Bogate w resweratrol są winogrona, głównie ich skórka. Z tego względu wina czerwone, otrzymane z fermentacji soku razem ze skórkami owoców, zawierają więcej resweratrolu niż wina białe. Wielu badaczy uważa, że związek ten jest odpowiedzialny za tzw. francuski paradoks.
 

Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej (Pinus pinaster) (DER 10:1)

Sosna nadmorska rośnie naturalnie w zachodniej części obszaru śródziemnomorskiego, na wschód po Włochy. Do celów produkcyjnych jest uprawiana. Roślina umieszczona w Czerwonej Księdze gatunków zagrożonych. Jedno z najcenniejszych źródeł substancji odżywczych dla serca i naczyń krwionośnych. Ze względu na specyficzne substancje odżywcze ekstrakty stosowane są w uzupełnianiu bilansowej diety w miażdżycy, chorobie wieńcowej, cukrzycy, zapaleniu żył, niewydolności żylnej, nadciśnieniu.

Podsumowanie

 • Choroby układu krwionośnego to GŁÓWNA PRZYCZYNA ZGONÓW w populacji Polski i Europy.
 • Aktywność fizyczna, zdrowa dieta i fitoterapia ZNACZĄCO ZMNIEJSZAJĄ CZĘSTOŚĆ CHORÓB serca i układu krwionośnego.
 • ROŚLINY LECZNICZE stosowane wg zasad nowoczesnej fitoterapii to powrót do korzeni zdrowia i SĄ ONE DOSKONAŁYM UZUPEŁNIENIEM NOWOCZESNEGO LECZENIA kardiologicznego.
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl